Sunday 17 April 2016

09.04.2015 REE-koori laulupäev ja kontsert "Kevad südames"

REE-koor jagas laulurõõmu


Reet Kromel
Reet Kromeli juhendatud koor tõi õpitud ja ette kantud  kontsertkavaga kevade Londoni eestlaste ja Eesti sõprade südameisse päikselisel aprillikuu laupäeval.
Ligi 20 lauljat kogunes laupäevahommikul Eesti majja, et koos musitseerimisest rõõmu tunda. Osalisi oli Londoni Eesti Seltsi segakoori endiste ja praeguste lauljate hulgast, tublisti oli esindatud Kesk-Inglismaa. Kaugemad laulusõbrad olid kohale sõitnud kogunisti Itaaliast, Luksemburgist ja Saksamaalt. Reet Kromelil aitas dirigendipuldis vägesid juhatada Astrid Edwards.

Astrid EdwardsKui enamasti kestavad koorilaagrid terve nädalavahetuse, siis seekord tuli kava selgeks saada ühe päevaga. Ja enamus seadeidki olid Reet Kromeli poolt alles hiljaaegu kirjutatud ja lõppnägemus sündis Eesti majas koostöös solistide ja kooriga. Igapäevaselt muusikaga mitteseotud inimestele on võimalus sellisest loomeprotsessist osa võtta väga eriline kogemus.

Kontserdi avas LES rahvatansijate esinumber näidistantsuga, soleeris Sirli Sillasoo. Toreda vahepala mängis Chris Last kandlel. 

Sirli Sillasoo (vasakul)

 Marje Viilu (LES Rahvatantsu eestvedaja )


Chris Last (kandlemängija)

Saatebändis toetasid Kymbali Williams löökriistade ja kitarriga ning Andi Piliste basskitarril, lisaks muidugi Reet Kromel klaveril. Aga saali seinad pani laulurõõmust värisema ikkagi koor ise. Alustati mõtlikumate lugudega.  Kui aga järg jõudis rahvalaulude töötlusteni , tulid lauljad lavalt alla, et publikule vahetumat kogemust pakkuda. Uued lauluseaded kombineerisid traditsioonilist regilaulu ja põnevaid jazzilikke instrumentaalsoolosid. Õhtu täheks võiks pidada kaasahaarava “Suve laulu” esmaettekannet. Reet Kromeli tempokas viis ja Sirli Sillasoo sõnad jõudsid paberile napilt mõni päev enne üritust.

REE-koor ehk Rahvusvaheline Eestlaste Eksperimentaalkoor tegutseb Kromeli eestvedamisel juba viiendat aastat. Riigipiire mittetunnistav koor võimaldab laulusõpradel paar korda aastas kokku tulla, et enda ja teiste rõõmuks musitseerida. Järgmine koorilaager toimub septembris Bradfordi Eesti kodus.


Kevadkontserdi järgselt sai Eesti majas uute ja vanade sõpradega mõnusalt juttu vesta. LES’i juhatuse poolt ülesseatud puhvet pakkus kartulisalatit, kohukest, rahvatantsijate küpsetatud kaeraküpsiseid ja vanaproua Ida lihapirukaid. Saadud tuludega toetatakse seltsi rahvatantsijate minekut Naiste tantsupeole “Mehe Lugu”, mis toimub 12. juunil Jõgeval.

Triin Kübar

(artikkel ilmus. aprill, 2016 "Eesti Hääl")

VIDEOD:

Video link Facebookis: Sirli Sillasoo soolo ja koor "Üks väikene laul"

Video link facebookis: Lühike kokkuvõte laulupäevast. Koostas: Sirli Sillasoo
No comments:

Post a Comment