Sunday 23 April 2017

23. Aprill 2017. KEVADPÜHAD LONDONIS.

KEVADPÜHAD LONDONIS. 23. Aprill 2017
EAK Kevalõuna – Eestlaste Tutvumisõhtu vol4 – ansambel MESI Eestist


EAK perenaine Ida Lemsalu (keskel), paremal EAK esinaine Piret Randam, LES esinaine Evelin Siilak (vasakult teine) koos ansambliga MESI Eesti Majas Londonis. (pilt: Andreas Kaha)
Pühapäeval, 23. aprillil 2017 oli Londonis kevadpüha tähistamine. Toimus pidulik Kevadlõuna Eesti Majas ja lõbus Eestlaste tutvumisõhtu Läti pubis. Mõlemaid üritusi kaunistas ansambel MESI tuntud eesti lauludega. Kõigest aga lähemalt.

Eesti Abistamise Komitee korraldab heategevuslikke lõunaid Eesti Majas juba aastakümneid. Sel aastal (2017) on plaanis 2 lõunasööki: kevadlõuna ja jõululõuna, millest Kevadlõuna toimus 23. aprillil kell 13.00. Eesti Maja suures saalis. 


Eesti Abistamise Komitee perenaine Ida Lemsalu (paremal) ja esinaine Piret Randam (vasakul)

Kevadlõuna oli pidulik mitmekäiguline lõunasöök. Menüüs olid omatehtud kotletid punase magushapukapsaga, lisaks ahjukartulid ja keeduporgandid, magustoiduks kohupiimakreem marjakisselliga ja eestipäraselt maitsva lõuna lõpetas kuum kohv, tee küpsistega. Söögi kõrvale pakuti nagu ikka mahla ja veini.  Lõunat alustati traditsioonilise munadepüha rituaaliga:  muna koksimisega ja lõpetati traditsioonilise heategevusliku loteriiga. Ansambel MESI laulis nii hoogsaid kui ka nostalgilisi laule. Meeleoluka kevadlõuna korraldas proua Ida Lemsalu ja aitas esinaine Piret Randam. Peo abilisteks olid tavap
äraselt Adelies Beermann ja  Sirje Jaani. Lisaks aitasid kaasa Londoni Eesti Seltsi juhatuse liikmed Evelin Siilak ja Andreas Kaha. 
Õhtul toimus Eestlaste kohtumisõhtu Läti Maja keldrikorrusel olevas Pubis, mis oli selleks puhuks just eestlastele avatud. Viidi läbi viktoriin "Minu London" ja toimus loterii, mille auhinnad oli välja pannud ansambel MESI ise. Peaauhinnaks oli pudel Vana Tallinnat ja hulgaliselt eesti shokolaade väikevõitudeks.  Publik elas esinemistele kaasa entusiastlikult plaksutades ja  lauldes. Kohtumisõhtu  korraldas Egerth Jaansalu, kellele oli see neljas edukas Tutvumisõhtu korraldada.   Peo helitehnik oli Petten Veevo. Õhtu stiili "triibulised, täpilised ja ruudulised" parima stiili auhinna sai Katrin Holm, kes võitis prii pääsme kahele eestlaste jaanipäevale 17. juunil Essexi Halfway Maja siseõues. 
Naisansambel MESI on isetegevuslik vokaalansambel Lõuna-Eestist. Koos laudakse alates 2014. aastast. „MESI“ koosseisu kuulub 6 liiget: Terje, Marge, Kristi, Merilin, Kirsika ja Merlin, kes kõik on tavaelus erinevate tegevusalade esindajad. Ühiseks hobiks ning jagatud armastuseks on naistele muusika. Juhendajaks on Merilin Seer, kes ka ise ansamblis laulab. Naisansambli repertuaarist leiab muusikažanrid, mis varieeruvad folgist kuni popmuusikani.   Nende tulek Londonisse oli nende endi finantseeritud ja korraldatud. Londoni poolselt koordineeris naiskollektiivi esinemisi Evelin S.
Ansambel MESI Läti Maja Pubis esinemas.

Taaskord sai Londonis ühiselt läbi viidud omalaadne ürituste kogum. Osalised kirjeldavad oma emotsioone järgmiselt:

Egerth (Eestlaste tutvumisõhtu korraldaja) kirjeldab üritust:  " Pidu oli elusupper (sic): sai laulda ja tantsida, rahvas tutvus ja tekkis selline mõnus ühtekuuluvustunne suures linnas. Tahan tänada kõiki, kes tulid ja sügisel kohtume taas kui mitte varem!"


Evelin (päeva ürituste abiline, ansambli koordineerija, LES esinaine) meenutab Kevadlõunat: “Proua Ida Lemsalu, kes korraldas Kevadlõuna, on oma uskumatu visadusega, energiaga ning positiivse meelestatusega mulle suureks eeskujuks. See, kuidas ta oskas lõuna läbi viia sujuva kergusega ja loomuliku hoolega, on imetlusväärne. Püüdsime talle igati abiks ja toeks olla, kuid tema kergejalgne samm ja kõikenäev silm ei vajanud muud abi, kui teha ära raskemad tõstmised ja lihttööd. Suured tänud kena Kevadlõuna eest peakokk ja perenaine Ida Lemsalule.”

Ja lisab juurde päevast üldisemalt. "Ansambel MESI võttis Seltsiga ühendust juba eelmisel aastal ja vaikselt tasa ja targu uurides võimalusi, omavahel ideid arendades, saigi teoks päev, kus järjestusid üle poolesajandivanune üritus ja noorte loodud üritus läbi ühise teguri: muusika. Laulude esitusi nautisid nii noored kui vanad, seega võib ansambli kuulajaskonna vanuseks määrata 5 aastastest kuni 95 aastaseni. Ansambel majandas enda ise ja oli paindlik igas olukorras. Nendega oli ülilihtne asju ajada. Lisaks tõid nad veel toredad meepotid eesti meega kingituseks. Täname neid Londoni poolt ja soovime edu järgmistel esinemistel!"

MESI ansamblis esineja Marge vahetab lauljate muljeid:
"Meil oli üks ütlemata tore Londoni reis. Suur-suur tänu kõigile korraldajatele, et need esinemised meie jaoks võimalikuks tegite! Saime teada, et Londonis on üks kokkuhoidev ja  vahva kogukond, mis tekitas ainult positiivseid elamusi. Aitäh toredale  publikule ja hea meelega tuleks uuesti ja uuesti."     


Kirjutas Evelin SiilakNo comments:

Post a Comment